-2. Kat

-2. Kat

Section Header Kuzuluk

Kuzularımızın barındığı kemerden bölme

Section Header Birlikte Yaşadıklarımız...
Section Header Güvercinlerimiz
Section Header Tavuklarımız

Section Header (-1.Kat) TAFANA'dan tünelle inilen -2. Kattaki ilk yer

KAYA DAM AHIR, İnek ve Eşeklerin yem TAKA'ları ve ilerde solda AHIR SEKİSİ.

Section Header Evin en kıymetli bölümü(Yüksel BÜYÜKAKTEN'in yatak odası)

Yaz kış 14 derece sıcaklıkta, yazın serin(Yorgan battaniyesiz yatılmaz), kışın sıcak(dışarısı -20 derece) kışın ilave olarak inek ve eşekle kullanıldığı için sıcaklık 22-23 derece'ye kadar yükselmektedir. Odalarda İSKEMLEYLE, AHIR SEKİSİNDE hayvanlarla ısınmayı çözdük...

Hayvanlarla nasıl aynı DAMDA yatılır diyenlere ALIŞILIR... diyorlar. Kışın tünel ağızları ve kapı arkaları yorgan büyüklüğünde kalın çullarla örtülüyor.

Section Header HELA (Tuvalet)

Tuvaletler evin dışında (-2. Katta) ve (-6. Katta) taharetlenmek için SU TOPRAK İBRİKTE

İnsan gübresi, koyun gübresi ve güvercin gübresi sebzeler için en uygun gübre olduğundan boşa gitmez.(O zaman şartlarda kanalizasyon olmadığı için kanalizasyona da gitmez) İnsan gübresi helanın altında bölmede birikir. İlkbaharda çocuklara çıkarttırılır.(Büyükler helanın altına giremedikleri için bu işi çocuklara para vererek yaptırırlar.) Kurutulur ve sebze dikelecek tarlaya taşınır.

Section Header GÜVERCİNLİ, KUZULUK ve AHIR SEKİSİ önünde ``BURALARDA İNSANLAR NASIL YAŞIYOR?`` diye merak eden misafirlerimiz... Önde(merdivenin altında) büyük kemer hayvanlarının su içtiği YALAK
Section Header -2. Katta GÜLLERİMİZ ve 6. Kattan yukarı çıkan HAVALANDIRMA BACASI(Aynı zamanda KAÇIŞ YOLU - TIRAZ)

Yeraltında hangi katta olursanız olun hiç temiz hava sıkıntısı çekmezsiniz. Her noktada temiz hava sirkülasyonu vardır. HAVALANDIRMA sorunu YEDİ BİN YIL önce çözülmüş.

Section Header -2.Kattan -3.Kata inen TÜNEL başlangıcı

Yeraltında hangi katta olursanız olun hiç temiz hava sıkıntısı çekmezsiniz. Her noktada temiz hava sirkülasyonu vardır. HAVALANDIRMA sorunu YEDİ BİN YIL önce çözülmüş.

Section Header -2.Kat AHIR'dan -1.Kat TAFANA'ya çıkan TÜNEL başlangıcı ve yan tarafta hayvanların YEM TAKASI